REKOMENDACIJOS

Statant vieno sluoksnio sienas iš PURBLOK® blokelių, kaip ir kitose technologijose, taikomos griežtos montavimo rekomendacijos, kurių laikymasis suteikia galimybę pasinaudoti visais privalumais.

1.Pagrindinė informacija, į kurią turite atkreipti dėmesį, yra kiekvieno elemento vidinių sienų konstrukcija. Blokelių sienos yra apie 3 cm storio, išskyrus vieną 5 cm storio, kuri visada turėtų būti vidinėje sienos pusėje – pastato viduje.

2. Pagrindinė informacija, į kurią turite atkreipti dėmesį, yra kiekvieno elemento vidinių sienų konstrukcija. Blokelių sienos yra apie 3 cm storio, išskyrus vieną 5 cm storio, kuri visada turėtų būti vidinėje sienos pusėje – pastato viduje.

3. Skiedinys turi būti tinkamos konsistencijos, kuris palengvina PURBLOK® blokelių uždėjimą ant statytos sienos.

4. Skiedinio sluoksnio storis turėtų būti apie 10 mm.

5. Pirmojo (išlyginamojo) skiedinio sluoksnio paskirtis- pašalinti galimus trūkumus ir lygių skirtumus.

6. Skiedinys turi būti tolygiai paskirstytas visame PURBLOK® bloko plote. Tepdami būkite atsargūs, nes bloko viduje esančios putos yra gan minkšta medžiaga. Skiedinys neturėtų būti įspaustas į bloką, bet laisvai užteptas. PURBLOK® blokeliai sujungiami keramzito ir šilumą izoliuojančio skiedinio sluoksnio sandūroje. Vietoje, kurioje yra PUR putos, skiedinys yra kaip užpildas.

7. Skiedinio uždėjimas/užtepimas vadinamojo „blyno“ pavidalu yra neteisingas.

8. PURBLOK® blokeliai gali būti išleisti už pamato kontūro 1/3 jų pločio. Praktiškai tai yra apie 16,5 cm. Kadangi pamatai dažniausiai būna papildomai izoliuojami, tam ir skirtas šis išsikišimas už pamato kontūro. Taip pastato išorinis paviršius bus lygus. Taip pat rekomenduojama papildomai sutvirtinti pamato kampus, kad būtų išvengta kirpimo (vertėtų pasikonsultuoti su architektu).

9. Vainiko gaminimas praktiškai nesiskiria nuo standartinio. Tiesiog nepamirškite, kad „PURBLOK®“ blokeliai yra viensluoksnė siena, todėl vainikas turėtų būti pagamintas (žiūrint iš sienos šono) ne daugiau kaip 33,5 cm storio nuo pastato vidaus. Likusi erdvė turėtų būti izoliuota vainiko izoliacijos elementu.

10. Dėl medžiagos specifiškumo PURBLOK® blokelių tolerancija yra 3 milimetrai, todėl bet kokiems blokelių skirtumams kompensuoti naudojamas šilumos izoliacijos skiedinys, kurio storis yra apie 10 mm.

11. Jei reikia perpjauti blokelį, galite naudoti rankinį arba stacionarų pjūklą betonui. Jei pjaunant nukrenta vidinės izoliacijos elementas (putplastis), jį reikia vėl pritvirtinti naudojant poliuretano putas.

12. Bet kokie neįprasti tarpai turėtų būti padengti šilumą izoliuojančiu skiediniu arba poliuretano putomis.

13. Namų statybai iš PURBLOK® blokelių tikslinga naudoti sutvirtinimams armatūrą, ypač pastatuose be rūsio. Ant konstrukcinių sienų vietoj paskutinio blokelių sluoksnio rekomenduojama pagaminti U formos gelžbetoninę žiedinę siją. Patartina naudoti strypų tinklelį 50 x 50 mm horizontaliuose sujungimuose po lango angomis ir sunkios apkrovos zonose (pvz., Sąramos atrama). Armatūra turėtų būti įterpta į šilumą izoliuojantį skiedinį. Tai užkerta kelią sienų įtrūkimams, kuriuos dažniausiai sukelia netolygus pamatų nusėdimas. Nustatant konstrukcinę sienos laikomąją galią neatsižvelgiama į armatūrą. Tai apsauga nuo galimų klaidų, atsirandančių pastato pamatų statyboje, ypač esant sunkioms geotechninėms sąlygoms. Jeigu nusprendėte nenaudoti U formos gelžbetoninės sijos (vainiko), paskutinį sienos sluoksnį rekomenduojama sutvirtinti kas trečią sienos siūlą, per visą sienos perimetrą ir sutvirtinti visus sluoksnius po lango angomis ir tiesiai po sąramų atrama.

PURBLOK® blokų sujungimas su įlaidos/išdrožos grioveliu garantuoja pakankamą sienos sandarumą ir tvirtumą, taip pat palaiko šilumos izoliacijos koeficientą, pašalindama šiluminio tilto galimybę. PURBLOK® blokai turėtų būti sujungti į jau užfiksuotų elementų „spynas“, tada nuleisti žemyn ir prispausti prie skiedinio. Siekiant pagerinti sienos sandarumą, prie įlaidos ir išdrožos jungties galima įdėti nedidelį kiekį šilumą izoliuojančio skiedinio arba poliuretano putplasčio. Jei architektas nenurodė kitaip, mūrijant rekomenduojama kampus sutvirtinti kiekviename antrame sluoksnyje 1 m atstumu abiejose pusėse ir po lango angomis. 50 x 50 mm dydžio ir 3 mm storio armavimo tinklelis turėtų būti įdėtas į šilumą izoliuojantį skiedinį. Jei statybų metu užklumpa  lietus, viršutinis sluoksnis turėtų būti uždengtas, kad būtų apsaugotas nuo drėgmės. PURBLOK® blokeliai ant padėklų tvirtinami folija iš apačios, šono ir viršaus. Apdailai svarbu naudoti specialius tinkus, kad būtų užtikrintas teisingas sienos garų pralaidumas. Principas yra paprastas: tinką į vidų dedame su mažesniu garų pralaidumo koeficientu nei yra tinkas išorėje.

Jei reikia pravest elektros instaliaciją ar vandens ir nuotekų sistemas, galima tai padaryti nedidelio trikampio vietoje iš namo vidaus (brėžinyje pažymėta raudona X). Norėdami tai padaryti, turite įpjauti blokelį ir pašalinti reikiamą putų kiekį, atsižvelgiant į jūsų poreikius. Pabaigoje skylės turėtų būti užpildytos šilumą izoliuojančiu perlito tinku JP Cover Perlicover TP 500. Šis tinkas garantuoja labai aukštą šilumos izoliacijos koeficientą (šilumos laidumo koeficientas yra tik λ = 0,066 W / mK).

Panašiai, jeigu yra poreikis sutvirtinti sieną. Jeigu blokai lygiai sueina, tad sutvirtinimo stulpelį galima įmontuoti mažo trikampio viduje, kaip parodyta aukščiau. Tam reikėtų iškirpti raudonai pažymėtą vietą X. Šioje vietoje įmontuotas sutvirtinimo stulpelis turės minimalų poveikį sienos šilumos izoliacijos savybėms.

Gaukite asmeninį pasiūlymą