APIE KERAMZITĄ

KERAMZITAS  – tai  lengvas keramikos užpildas. Jam būdinga labai gera šilumos ir garso izoliacija, geros radiestetinės savybės, taip pat didelis garų pralaidumo koeficientas . Keramzitas yra atsparus šalčiui, ugniai, kenksmingoms cheminėms medžiagoms, grybeliams , pelėsiams ir graužikams. Kalbant apie izoliacinę medžiagą, ji taip pat turi didelį atsparumą gniuždymo jėgai. Dėl šių savybių užpildas gali būti įvairiai naudojamas statybose. Jo ilgaamžiškumas prilygsta aukštos kokybės keramikai, pavyzdžiui, akmens dirbiniams ar klinkerio gaminiams.

ŠILUMOS IZOLIACIJA

Labai svarbus veiksnys – neišleisti patalpoje sukauptos šilumos tiesiog į orą. Didėjant užpildo drėgmei, jo savybės žymiai nepablogėja. Laboratoriniai tyrimai parodė, kad esant vidutinio drėgnumo sąlygoms (t. y. būdingoms eksploatuojamam pastatui), Lambda koeficiento vertė yra 0,10 W / (m • K). Ilgai veikiant drėgmei ir nedžiovinant, užpildo izoliacija blogėja iki didžiausio koeficiento –  0,16 W / (m • K). Vidinės uždaros poros nepraleidžia drėgmės, o drėgnas būna tik išorinis granulės apvalkalas.

GARŲ PRALAIDUMAS

Tai galimybė išleisti vandens garus per pastato pertvaras. Keramzitinės užpildo sienos atveju, šio koeficientas yra tris kartus didesnis  nei dujų silikato sienų ir beveik septynis kartus didesnis nei keraminių sienų. Keramzito produktai šia savybe pasižymi dėka savo poringos struktūros. Keramzito užpildas, sujungtas su cemento skiediniu, palieka daug mažų kanalų, kuriais vandens garai gali lengvai judėti. Lengvas vandens garų pašalinimas reiškia lengvą produkto džiovinimą, taigi  palankaus šilumos izoliacijos lygio išlaikymą.

ATSPARUMAS GRYBELIAMS IR PELĖSIAMS

Keramzitas gaminamas deginant aukštoje temperatūroje (iki 1200 ° C), kurioje visi organiniai elementai yra neutralizuojami. Aktyvių organinių elementų nebuvimas reiškia, kad nėra maistinės terpės grybeliams augti. Be to, labai greitas produkto džiūvimas dėl garų pralaidumo neleidžia vystytis mikologinėms struktūroms, kurioms daugiausia reikia drėgmės.

ATSPARUMAS NUO GRAUŽIKŲ

Keramzito atsparumas graužikams atsiranda dėl jo grubios išorinės granulių struktūros, kuria gyvūnų plaukus veikia kaip švitrinis popierius. Keramzitas gyvūnų nesunaikinamas, kaip tai gali atsitikti, pavyzdžiui su putplasčio polistirolo izoliacija. Be to, jis neturi jokių maistinių savybių, kad pritrauktų graužikus.

AKUSTINĖ IZOLIACIJA

Tai dar viena ypatybė, atsirandanti dėl poringos vidinės KERAMZITO struktūros. Esant, palyginti mažam, keramzitbetonio pertvarų tūriniam svoriui, akustinė izoliacija Rw pasiekiama net 58 dB lygyje, kai sienų storis 18 cm.

ATSPARUMAS UGNIAI

Keramzitas yra nedegi medžiaga, priskiriama A1 klasei. Keramzitbetonio produktai turi panašią savybę. Gaisro metu iš jų neišsiskiria jokios kenksmingos medžiagos. Keramzito statybinių medžiagų atsparumas ugniai viršija 4 valandas, o plonesni pertvarų sienų konstrukcijos elementai – 3 valandas. Tai laikas, leidžiantis evakuoti žmones ir gyvūnus bei išgelbėti įrangą iš patalpų, atskirtų nuo gaisro keramzitbetonio siena.

ATSPARUMAS CHEMINIAMS JUNGINIAMS

Degimo metu Keramzitas yra chemiškai sterilizuojamas. Medžiagoje nelieka komponentų, kurie galėtų reaguoti chemiškai ir turėti neigiamą poveikį. Keramzitas yra keramika, o laboratorijose dažniausiai naudojami gaminiai yra stiklas arba akmens masės (keramikos) kriauklės, tigliai, kanalizacijos vamzdžiai ir kt.

ATSPARUMAS GNIUŽDYMO JĖGAI

Tyrimai rodo, kad keramzito gniuždymo jėga viršija 0,75 MPa. Keramzitas naudojamas kelių tiesimui. Iš jo pagaminti užpildai lengvai perduoda svorį, susijusį su kelio konstrukcija ir juo judančiomis transporto priemonėmis.

ATSPARUMAS ŠALČIUI

Daugkartinis keramzito užšaldymas ir atšildymas nesumažina užpildo svorio ar  keramzitinių užpildų produktų stiprumo. Taip yra todėl, kad drėgmė, likusi tik ant keramzito išorinio paviršiaus, neturi jam jokio poveikio užšaldant ir atitirpinant. Keramzito produktai gali būti veikiami drėgmės ir šalčio. Kaip pavyzdį galima paminėti  lauko vazonus arba akustines sienas pagamintas iš keramzito. Net po daugelio metų tokiems elementams oro sąlygos nepadaro žalos.

APSAUGA NUO RADIESTEZIJOS

Tai gebėjimas neutralizuoti neigiamą radiacijos bangų, kylančių iš vandens telkinių, poveikį. Keramzito izoliacija nuo vandens telkinių – kaip ir akustinės izoliacijos atveju – atsiranda dėl efektyvaus ir daugybinio bangos atspindėjimo porėtoje medžiagos struktūroje.